EHAD 1. Yüksek İstişare Kurulu Hafızlık Sürçleri Çalıştayı Gündemi ile Ankara’da Toplandı.

Evrensel Hafızlar Derneği Genel Merkezi 1.Yüksek İstişare Kurulu Toplantısını “Hafızlık Süreçleri Çalıştayı” gündemiyle 19 Ocak Cumartesi günü Ankara’da yaptı.
Tamamı hafızlardan oluşan Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri arasında akademisyenler, müftüler ve çeşitli görevlerde Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli, Hafızlık Kur’an Kursu Öğreticileri, Milli Eğitim Bakanlığı Hafızlık Proje Okulları temsilcileri, psikolog ve çocuk gelişimi uzmanları, yazarlar ve hafızlık ile ilgili yerel çalışmalar yapan STK temsilcileri yer almaktadır.

Hafızlık Süreçleri Çalıştayımızda EHAD Genel Merkez Müesseseler Komisyonu Başkanımız Kurra Hafız Turgut AKSOY’un Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra tanıtım sinevizyonu izlendi

Yüksek İstişare Kurulu Sekreteri Kurra Hafız Mehmet ÇELİK Bey katılımcılara ait yoklama aldıktan sonra mazeret bildiren YİK üyelerine dair açıklamalarda bulundu.

Şube ve Temsilciliklerimiz adına Genel Başkanımız Harun AYTAÇ Bey Yüksek İstişare Kurulu üyelerini ve misafir katılımcıları selamladı.

2006 yılında derneğimizin kuruluşuna öncülük eden ve bu hizmetin ülke genelinde ilçelere kadar yaygınlaşmasına gayret eden EHAD Kurucusu Ali ÖZDEMİR Bey, Yüksek İstişare Kurulunun mahiyetini ve çalıştayımızın genel olarak hedeflerini açıkladı.

Ali ÖZDEMİR Beyin konuşmasından sonra YİK üyelerimiz ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz söz olarak kendilerini tanıttılar. Tanışma sonrasında çalıştay danışmanımız YİK Üyesi Doç.Dr. Özcan GÜNGÖR daha önceden katılımcılar ile paylaşılan gündemin nasıl müzakere edileceğini ve komisyonlarda kimlerin yer alacağını açıkladı.

Çalıştay oturumlarına geçilmeden önce M.E.B. Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ Bey Proje İmam-Hatip Okullarındaki hafızlık uygulamaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Nazif YILMAZ Beyin konuşmasından sonra 3 komisyon halinde gündem maddeleri değerlendirildi.

Yemek ve namaz arasından sonra da devam eden oturumlarda alınan tavsiye kararları son oturumda toplu olarak istişare edilerek karara bağlandı.

Yüksek İstişare Kurulu toplantısı sonunda katılımcılara katılım sertifikası dağıtılarak hatıra fotoğrafı çekildi. Hafızlık Süreçleri Çalıştayımızın icra edilmesinde emeği bulunan herkese hafızlar adına teşekkür ederiz.

Hafızlık Süreçleri Çalıştayı Sonuç Bildirgesi Raporunu İncelemek ve indirmek için ( HAFIZLIK SÜREÇLERİ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU )

Yorum yap